Poradnik inwestora cz.13 – Jak wybrać dobrą firmę brukarską?


Brukowanie to praca, którą może wykonać prawie każdy – nie każdy potrafi jednak wykonać ją poprawnie. Niezależnie od tego, czy zatrudnimy fachowca „złotą rączkę” czy firmę brukarską, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które utwierdzą nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Czym zatem kierować się przy wyborze firmy brukarskiej?

Faktoria Polska - www.kostka.faktoriapolska.pl - Realizacje - Gliwice

Faktoria Polska – www.kostka.faktoriapolska.pl – Realizacje – Gliwice

  1. Umowa

Wydawałoby się, że nikogo nie trzeba przekonywać do zawierania umów w formie pisemnej, ale ilość spraw sądowych z tytułu wadliwie wykonanej usługi lub niepłacących klientów pokazuje, że wciąż nie jest to popularne rozwiązanie na rynku budowlanym. Wielu „fachowców” często podchodzi do rozmów o warunkach realizacji na zasadzie „jakoś się dogadamy”. Słynne już powiedzenie „będzie pan zadowolony” nierzadko idzie w parze z niską jakością usługi. Profesjonalna firma na pewno zaproponuje podpisanie umowy, w której określone są warunki wykonania zamówienia, szczegóły techniczne oraz wynagrodzenie. Do umowy zazwyczaj dołączany jest także projekt oraz kosztorys. Umowa chroni obie strony, pozwala na uniknięcie nieporozumień i jest podstawą prawną w przypadku sporów. Jeśli zatem firma brukarska unika podpisania umowy, próbuje przekonywać, że brak umowy będzie oznaczać niższe koszty, lepiej zrezygnujmy z powierzenia im zlecenia.

  1. Cena

Usługi Budowlane nie należą do najtańszych. Sam materiał bywa bardzo kosztowny, a cena robocizny często oznacza równowartość ceny materiału. Jeśli poszukujemy firmy przez Internet, szybko zorientujemy się, że stawki za usługę miewają bardzo dużą rozpiętość. Z czego wynikają te rozbieżności? Jeśli firma oferuje podejrzanie niską cenę, może to oznaczać dwie rzeczy: albo firma dopiero wchodzi na rynek i chce zachęcić potencjalnych klientów, albo brakuje im doświadczenia lub zaplecza narzędziowego. Dobry fachowiec zna wartość swojej pracy i choć stawki można zazwyczaj negocjować, to nie zejdzie on poniżej pewnego poziomu. Ceny mogą wzrosnąć, jeśli powierzamy do ułożenia bardzo drogą albo nietypową kostkę, ponieważ często wiąże się to z koniecznością użycia specjalistycznego sprzętu lub wymaga większej precyzji. Choć zatem kusi nas, żeby zaoszczędzić na robociźnie, warto zastanowić się, czy będzie to szło w parze z jakością.

Faktoria Polska - www.kostka.faktoriapolska.pl - Realizacje - Gliwice

Faktoria Polska – www.kostka.faktoriapolska.pl – Realizacje – Gliwice

  1. Doświadczenie i opinie

Praca brukarza nie wymaga ukończenia specjalistycznych szkół. Tu bardziej liczy się doświadczenie w branży i indywidualne predyspozycje. Jeśli widzimy, ze brukarz bez problemu czyta projekt i wymagania techniczne, zna materiały oraz potrafi doradzić, to zazwyczaj mamy do czynienia z profesjonalistą. Firma, która istnieje od wielu lat na rynku, zazwyczaj gwarantuje wysoką jakość usług właśnie poprzez doświadczony personel i rzetelne zaplecze narzędziowe. Warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w Internecie, obejrzeć przykładowe realizacje lub zasięgnąć opinii znajomych. Dobra firma brukarska niekoniecznie musi mieć przecież profesjonalną reklamę. Jeśli skontaktujemy się z taką firmą i zaproponuje ona odległe terminy realizacji, nie zrażajmy się. Dobra firma ma zawsze dużo zleceń, ale to oznacza, że warto odłożyć naszą inwestycję w czasie, żeby potem cieszyć się prawidłowo wykonanym zamówieniem.

Dodaj komentarz